O czym warto pamiętać prowadząc sklep internetowy?

Decydując się na założenie sklepu internetowego, musimy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym będziemy przyciągać klientów, a w konsekwencji zarabiać. Wbrew pozorom, nie jest to taka prosta sprawa, dlatego warto poznać wskazówki, które uchronią nas przed najczęstszymi błędami w e-commerce.

Funkcjonalna platforma i rzetelne opisy

 


Musimy zadbać przede wszystkim o to, by nasz sklep online wyglądał czytelnie, dokonanie na nim konwersji było proste i odbywało się w jak najmniejszej ilości kroków. Dobrym wyjściem jest umożliwienisklep internetowye naszym klientom wielu metod płatności w różnych walutach. Serwis powinien być dostosowany do urządzeń mobilnych. Opisy produktów powinny być rzetelne, jasne, a zdjęcia wysokiej jakości. Warto zadbać o to, by dało się je przybliżyć, zobaczyć jak
prezentują się w stylizacjach (jeśli chodzi o ubrania), a tło produktów było jasne, jednolite. Dodatkowym atutem będzie także umożliwienie klientom oceny produktów, które już zakupili i dzielenie się recenzjami z innymi. Może mieć to wpływ na zwiększenie konwersji w e-sklepie.

Nasz serwis musi być być funkcjonalny także dla sprzedawcy – ważna jest nie tylko łatwość obsługi, panel, segregowanie pozycji, monitorowanie, ale także raportowanie.

Monitorowanie cen

 


Bardzo ważnym czynnikiem jest polityka cenowa. Trafna pomoże nam pomnożyć nasze zyski bez konieczności wydawania dodatkowych środków na reklamy. W sieci mamy dostępnych sporo narzędzi do monitorowania cen konkurencji. Przykładowo, https://dealavo.com oferuje darmową wersję testową, dzięki której możemy sprawdzić działanie narzędzia. Co istotne, możemy śledzić zarówno ceny aktualne, jak i historyczne, a przez to porównywać się bezpośrednio do konkurentów, jeśli chodzi  o ceny. Dodatkowym plusem jest ranking, w którym sprawdzamy naszą aktualną pozycję pod względem ceny za dany produkt, a także ceny konkurencji.

Dzięki dokładnym analizom, posiadamy trafne i rzetelne dane, które procentują w przyszłości w postaci zysku, rozpoznawalności marki. Ustalamy ceny świadomie, na bieżąco otrzymując mailowe powiadomienia, które mówią nam o tym, kto obniżył bądź podniósł cenę, a tym samym o ile nasza pozycja spadła bądź wzrosła w rankingu.