Jak tanio podróżować po Polsce? 5 sprawdzonych porad!

Często jako miejsce na spędzenie urlopu wybieramy zagranicę. Tymczasem w naszym kraju jest mnóstwo atrakcyjnych miejsc, które są warte odwiedzenia, a nawet nie mieliśmy o nich pojęcia. Przedstawiamy praktyczne porady na temat tego, jak tanio podróżować po Polsce.

Wspólne przejazdy

jak tanio podróżowaćW sieci mamy do dyspozycji sporo platform umożliwiających wspólne przejazdy – nazywa się to carpooling. Dużym zainteresowaniem cieszą się również grupy, np. na Facebooku, gdzie dana osoba oferuje przejazd w zamian za wspólne zrzucenie się za paliwo. Dzięki temu, mamy okazję poznać nowych ludzi, a dodatkowo zaoszczędzić na podróży – zarówno pieniądze, jak i czas. Przejazdy samochodem są dużo wygodniejsze niż podróżowanie busem czy pociągiem, a jeśli się dogadamy, kierowca może nas podwieźć do naszego punktu docelowego, a nie na dworzec autobusowy.

Spora rewolucja nastąpiła również jeśli chodzi o przeloty. Loty krajowe możemy wykupić już od 9 złotych – w przypadku Ryanaira. Trzeba oczywiście odpowiednio wcześniej się nimi zainteresować, bowiem chętnych na tanie loty jest wielu.

Weź pod uwagę wiele alternatyw

Ciekawych miejsc jest wiele. Jeśli akurat są promocje na przejazdy czy przeloty do miejsc, których nie brałeś pod uwagę – zaryzykuj! Ważny jest odpoczynek i odpowiednie towarzystwo, a wtedy bez względu na miejsce, na pewno nie będziemy się nudzić. Dodatkowo, zaoszczędzone pieniądze możemy wydać na dodatkowe atrakcje na miejscu.

Couchsurfing – co to takiego?

Jeśli nazwa „couchsurfing” nic Ci nie mówi, pora to zmienić! To świetny sposób na oszczędzenie sporej sumy. Dzięki stronom internetowym znajdziemy sporo miejsc, gdzie możemy przenocować zupełnie za darmo. No, może niezupełnie. Ideą couchsurfingu jest to, że powinniśmy być również gotowi na przenocowanie osób, które zdecydowały się przenocować nas. „Couch” po angielsku oznacza sofę, ale lokatorzy chętnie dzielą się nie tylko spaniem na kanapie, ale także noc w hamaku, namiocie czy łodzi. Ahoj, przygodo!

Obserwuj promocje

Warto obserwować strony z promocjami, np. Groupon. Znajdziemy tam tanie wczasy, a także zniżki na atrakcje w danym miejscu, SPA, które sprawią, że nie zrujnujemy swojego budżetu.