kobiece zapachy na jesień

Kobiece zapachy na jesień i zimę

Pamiętajmy, że perfumy to nie przypadkowy zapach. Powinny być dobrane odpowiednio do charakteru osoby, która je „nosi”, okazji czy pory roku. Latem stawiamy na słodkie, uwodzicielskie zapachy. W sezonie jesienno-zimowym powinnyśmy wybierać nieco bardziej zgaszone kompozycje zapachowe. Na co postawić? Przedstawiamy kobiece zapachy na jesień i zimę.

Perfumy kwiatowe

kobiece zapachy na jesieńKompozycje kwiatowe kojarzą nam się z kobiecością, zmysłowością. Jesienią wybierzmy te, które w swoich nutach zapachowych mają jaśmin czy bergamotkę. Kwiatowe perfumy to dobry wybór zarówno na co dzień, jak i na wieczór. Nie powinny być zbyt intensywne, a jedynie otulać naszą skórę.

Perfumy cytrusowe

Owoc, który praktycznie, jak żaden inny, kojarzy się ze świętami, to mandarynka. W okresie jesienno-zimowym możemy wybrać perfumy z nutą mandarynki, pomarańczy, połączonej z imbirem, cynamonem czy piżmem. Z pewnością obudzi w nas to ducha świąt.

Perfumy owocowe

Kobiece zapachy na jesień nie mogą odbyć się bez tych owocowych. Nie wybierajmy jednak słodkich, ciężkich owocowych perfum, które odpowiednie są raczej na lato. Mgiełki, które są bombami owocowymi, zostawmy na kolejny sezon. Owocowe perfumy na jesień powinny być orzeźwiające, świeże. W połączeniu z konwalią, irysem, bergamotką czy trawą cytrynową, będą rewelacyjnym wyborem!

Perfumy na wieczór

Na wieczór wybieraj bardziej tajemnicze zapachy, które będą jednocześnie uwodzicielskie. Co dobrze się sprawdzi? Dobrym przykładem jest tutaj „Angel” by Thierry Mugler.  Łączy w sobie zarówno nutę uwodzicielską, jak i drapieżną. Znajdziemy tutaj słodkie owoce, miód, nuty morskie, czekoladę, karmel, wanilię, paczulę.