Jak bezpiecznie się opalać? Opalanie w wakacje.

Obecne temperatury nas rozpieszczają, dlatego by się nieco ochłodzić, a przy okazji nabyć brązową opaleniznę, wyjeżdżamy nad wodę. Spędzając całe dnie w chłodnych zbiornikach wodnych, nie czujemy, że zbyt długo wystawiamy naszą skórę na działanie promieni słonecznych. W efekcie dochodzi do poparzeń, łuszczenia się skóry, bąbli. Przedstawiamy poradnik na temat tego, jak bezpiecznie się opalać. Dzięki niemu, opalanie w wakacje będzie przyjemnością.

Unikanie intensywnego słońca

opalanie w wakacjeBy nie narazić się na poparzenia, najlepiej nie wychodzić na słońce w godzinach od 10:00 do 14:00. W tym czasie słońce świeci najintensywniej, a tym samym kosmetyki, których użyjemy, mogą okazać się niewystarczającą ochroną przed promieniowaniem słonecznym. W miesiącach letnich, nie powinniśmy wychodzić na słońce nawet do godziny 16:00. Nie jest to regułą – wpływ na silną ekspozycję na promieniowanie UV ma m.in. zachmurzenie, dlatego warto obserwować pogodę.

 

Nawadnianie organizmu

Wypijanie ok. 2 litrów wody powinno być naszym nawykiem, tymczasem wiele z nas o tym zapomina. Podczas upałów, intensywnie się pocimy, dlatego tak ważne jest uzupełnianie płynów. Idealna będzie woda mineralna. Nie pijmy niepotrzebnych kalorii w postaci słodzonych napojów, które jedynie sprawiają, że chce nam się jeszcze bardziej pić.

Opalanie w wakacje: Nawilżanie skóry

Bardzo istotne jest także nawilżanie skóry na zewnątrz. Nie nakładajmy balsamu od święta – powinniśmy o to dbać zarówno rano, jak i wieczorem. Przez cały dzień nasze ciało narażone jest na negatywne skutki działania słońca, wiatru, piasku. Jakie balsamy wybrać? Na twarz wybierzmy lekkie kremy nawilżające lub chłodzące. Balsamy powinny zawierać witaminy A, C, E, aloes oraz pantenol, które intensywnie regenerują skórę.

Alternatywy dla tradycyjnego opalania

Jeśli nie lubimy bezczynnie wylegiwać się na plaży i zależy nam na szybkim efekcie, możemy sięgnąć po alternatywy. Bardzo popularne są obecnie samoopalacze, balsamy brązujące czy bronzery. Wystarczy jednolicie rozsmarować je na ciele, by już po kilku chwilach cieszyć się złotą opalenizną. To świetne rozwiązanie szczególnie dla osób o jasnej karnacji.