Zestaw kosmetyków na prezent świąteczny – dobry pomysł?

Zestaw kosmetyków jest jednym z najpopularniejszych prezentów świątecznych – można je nabyć w promocyjnych cenach, ładnych opakowaniach. Czy zawsze, jednak, jest to trafiony podarunek?

Spersonalizuj zestaw

Wiadomo, że każdy z nas, w zależności od płci, wieku, typu skóry, potrzebuje innej pielęgnacji. Nie warto kupować gotowych, skomponowanych, sklepowych zestawów, bez wzięcia pod uwagę preferencji osoby, którą chcemy obdarować. Nie są to zestawy uniwersalne. Coraz częściej, zwłaszcza w internetowych sklepach z kosmetykami, mamy możliwość utworzenia własnego zestawu z wybranych kosmetyków. To świetny pomysł, gdyż możemy zakupić w jednym miejscu prezenty dla wielu osób, oszczędzamy czas, który mielibyśmy spędzić w kolejkach, a dodatkowo tworzymy unikatowe, własne zestawy w ładnych opakowaniach, by każdy czuł się wyjątkowo.

Postaw na naturalność

zestaw kosmetyków na prezentCoraz większą popularność zyskują kosmetyki ekologiczne, stworzone z naturalnych składników, np. ziaren kawy, olei roślinnych, suszonych ziół czy mielonych minerałów. Są one wysokiej jakości, ale możemy je nabyć w niskich cenach. To dobre wyjście, jeśli nie znamy dość dobrze osoby, którą chcemy obdarować, a tym samym nie wiemy, czy jest uczulona na jakiś składnik. Kosmetyki inspirowane naturą są bezpieczne dla naszej skóry. Mamy do wyboru wiele wariantów zapachowych, konsystencji, opakowań. Możemy wybrać zarówno peelingi, masła, oleje, jak i balsamy czy mgiełki.

 

Ładnie zapakowane

Co prawda, opakowanie ma mniejsze znaczenie niż sama zawartość, ale warto zadbać o to, by nasz prezent wyglądałkosmetyki na prezent dobrze także na zewnątrz – wtedy będzie wiadomo, że włożyliśmy sporo serca w jego przygotowanie. Usuńmy ceny z opakowania, wybierzmy ładne, kartonowe pudełka, których można również użyć później do przechowywania drobiazgów czy jako ozdobę, zamiast pomiętych torebek, a na wierzchu możemy przywiązać kokardę bądź przykleić ozdoby – śnieżynki, mikołajki, bałwanki. Niech już samo pakowanie prezentów będzie dla nas frajdą, a następnie radością dla obdarowanych przez nas bliskich!