usuwanie-zmarszczek

Usuwanie zmarszczek – czy to bezpieczne?

Zmarszczki to temat, który zaprząta głowę praktycznie większości kobiet na świecie. Począwszy od ich zapobiegania w młodości, aż po próby ich zwalczania gdy już się pojawią, zmarszczki traktuje się jako defekt kosmetyczny, oznaka upływającego czasu, która nie powinna mieć miejsca. Z tego powodu obecnie na rynku istnieje tysiące produktów i usług, które mają za zadanie zniwelować te negatywnie odbierane zmiany. Kosmetyki przeciwzmarszczkowe możemy kupić już od kilku-kilkunastu złotych, jednak w większości nie działają one tak skutecznie, jak oczekują tego Panie. Wtedy najbardziej wymagające z nich decydują się na bardziej inwazyjne metody, czy to u kosmetologa, czy u lekarza medycyny estetycznej.

Gdy w grę wkracza cięższa artyleria

Słysząc „usuwanie zmarszczek” większości osób jako pierwsze nasuwa się skojarzenie ze wstrzykiwaniem w skórę różnych substancji. I prawidłowo, ponieważ jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na skuteczne wygładzanie zmarszczek mimicznych. Wśród najczęściej używanych substancji znajdują się kwas hialuronowy oraz botox.  Toksyna botulinowa, zwana również botoksem, działa na zmarszczki poprzez sparaliżowanie mięśnia twarzy, w który została wstrzyknięta, dzięki czemu mięsień przestaje się kurczyć, a w rezultacie – skóra przestaje być „gnieciona” i zmarszczki mogą zostać spłycone. Kwas hialuronowy natomiast jest substancją  występującą naturalnie w ludzkim organizmie, dlatego działa w inny sposób niż botox – wypełnia tkankę, „wypychając” skórę i wygładzając bruzdę od środka. Zarówno jedna, jak i druga metoda walki ze zmarszczkami ma swoich zwolenników.

Negatywna sława botoksu – czy słusznie?

Botox wciąż większości osób kojarzy się negatywnie. Złe skojarzenia wynikają przede wszystkim ze skojarzeń ze znanymi osobami, które przesadziły z ilością zabiegów, przez co ich wygląd stał się zupełnie odmienny i wręcz groteskowy. Należy jednak zdawać sobie sprawę, iż są to przypadki bardzo rzadkie – tysiące osób, które skorzystały z zabiegów z wykorzystaniem botoksu wyglądają bardzo naturalnie i jest to niezauważalne, dlatego na hasło „botoks” automatycznie mamy przed oczami te rzadkie, nieudane przypadki. Warto jednak pamiętać, że każdy doświadczony i zaufany lekarz czy kosmetolog nie doprowadzi nas do takiego stanu, a na pewno nie zgodzi się na kolejny zabieg, w wyniku którego mielibyśmy skończyć z nienaturalnym wyglądem.  Kluczową kwestia jest wybranie odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej, w którym lekarz dobierze odpowiednią dla nas dawkę oraz profesjonalnie ją wstrzyknie, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się pięknym, naturalnym i młodszym wyglądem.